Jak wybrać dobre biuro rachunkowe w Dąbrowie Górniczej?

na lapku pracuje

Korzystanie z usług biura rachunkowego z Dąbrowy Górniczej jest istotną inwestycją dla każdego przedsiębiorcy. Szeroko pojęta księgowość jest po prostu zbyt rozległym tematem, aby móc zajmować się nią samodzielnie. Chodzi tu nie tylko o pomoc w rozliczaniu się z fiskusem, ale również o wszystkie czynności prawne związane z finansami firmy. Dobre biuro rachunkowe to także pomoc i doradztwo w każdej trudnej dla przedsiębiorcy sytuacji.

Oczywiście, bardzo ważną kwestią jest wybranie odpowiedniego dla siebie biura. W Dąbrowie Górniczej znajdziemy mnóstwo związanych z tym ofert, podobnie zresztą jak i w całej Polsce. Nie oznacza to jednak, że każda z nich jest odpowiednia. Trzeba pamiętać o bardzo wielu kwestiach które mają wpływ na to, czy współpraca z danym biurem będzie dla nas faktycznie korzystna.

Opinie klientów

Jednym z najbardziej podstawowych i najlepszych źródeł informacji na temat danego biura rachunkowego są opinie wcześniejszych jego klientów. Oczywiście, czasami trzeba podchodzić do nich z pewną rezerwą, bowiem nie znamy intencji osób które je wystawiają. Niemniej jednak można z nich dowiedzieć się naprawdę wiele na temat podejścia do klienta danego biura i sposobu jego działania.

Duża ilość opinii świadczy również o tym, że biuro posiada szerokie doświadczenie we współpracy z różnymi klientami. Jest to dobry znak, szczególnie, jeśli większość opinii jest pozytywna.

businesswoman

Zakres usług

W zależności od rodzaju prowadzonej przez nas działalności możemy potrzebować zupełnie innych usług księgowych. Bardzo istotne jest dokładne zapoznanie się z ofertą danego biura i sprawdzenie, czy jest ona odpowiednia akurat dla naszej firmy. Warto wcześniej omówić z pracownikiem biura to, czym zajmuje się nasza firma i z jakimi problemami księgowymi czy podatkowymi spotyka się na co dzień.

Poszczególnie dziedziny w których można prowadzić działalność gospodarczą mogą znacznie różnić się swoją charakterystyką. Dobrze jest zatem wybrać takie biuro, które posiada doświadczenie we współpracy z firmami podobnymi do naszej. Jeśli biuro zatrudnia większą ilość pracowników, można dowiedzieć się, czy jest wśród nich ktoś specjalizujący się akurat w tej dziedzinie, w której działamy.

Ubezpieczenie OC biura rachunkowego

Dobre biuro rachunkowe musi posiadać własne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Koniecznie należy to sprawdzić przed podjęciem współpracy.

Polisa OC działa w tym przypadku tak samo, jak u kierowców. Jeśli biuro popełni jakikolwiek błąd i spowoduje tym straty finansowe u swoich klientów, to właśnie z polisy zostanie wypłacone odszkodowanie. Daje to pewność klientowi, że nawet w razie trudnych sytuacji i nieprawidłowości ze strony biura rachunkowego, jego finanse będą zabezpieczone.

Kwalifikacje i certyfikaty

Różnego rodzaju certyfikaty którymi może pochwalić się dane biuro rachunkowe ma tu wielkie znaczenie. Warto się im przyjrzeć. Stanowią one zwykle realne potwierdzenie kwalifikacji oraz doświadczenia, z jakim spotkamy się w takim biurze. Im więcej takich dokumentów, tym większą pewność co do konkretnej oferty możemy mieć.

Jednym z najważniejszych certyfikatów, jakie może mieć pracownik biura rachunkowego jest ten wydawany przez Ministerstwo Finansów. Mowa oczywiście o znanym i cenionym certyfikacie księgowym MŚ. Aby potwierdzić, czy dane biuro rachunkowe (pracownik biura) posiada certyfikat, warto udać się na archiwalną stronę Ministerstwa Finansów i przeszukać dostępną bazę.

Nie podejmuj pochopnej decyzji

businesswoman okejWybór biura rachunkowego nigdy nie powinien być pochopną decyzją. Trzeba dokładnie sprawdzić daną ofertę, bowiem istnieje tu całe mnóstwo czynników decydujących o tym, jak będzie wyglądała taka współpraca.

Warto dokładnie zapoznać się z polityką biura względem klienta. Niektóre biura kontaktują się z klientem głównie drogą elektroniczną, w innych z kolei będziemy mieli znacznie większe możliwości w osobistym kontaktowaniu się z pracownikami.

Cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem, którym się tutaj kierujemy. Oczywiście, jest to ważna kwestia, szczególnie dla mniejszych firm. Mimo wszystko jednak lepiej nie oszczędzać na takich usługach. Księgowość jest jednym z kluczowych elementem każdej firmy. Jeśli nie zadbamy o tę dziedzinę w najlepszy możliwy sposób, nie uda nam się zbudować sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa. Warto zatem przyłożyć się do poszukiwania najlepszej oferty, bowiem współpraca z profesjonalistami jest jedną z najważniejszych inwestycji dla przedsiębiorcy.

Rekomendowane artykuły