Prom Wawer wznawia kursowanie

Już 4 i 5 lipca odbędą się pierwsze bezpłatne rejsy i przeprawy promowe z Plaży Romantycznej.

Dzielnica Wawer i Fundacja “Wisła Warszawie” ruszają z projektem „Płyń z nurtem historii Dzielnicy Wawer”- informuje Urząd Dzielnicy Wawer.

Rejsy z przewodnikiem

W godzinach między 10:00 a 18:00 realizowane będą bezpłatne rejsy z Plaży Romantycznej z przewodnikiem, który opowie o historii mikroregionu Urzecza, tradycjach wiślanych Wawra i opowie o niezwykłej roli Wisły jako arterii komunikacyjnej, a to wszystko w niezwykłych okolicznościach – na pokładzie nawiązującej do tradycji drewnianej, ale nowoczesnej, łodzi motorowej. Ostatni kurs z Wilanowa o 17:30.

Obejrzyj budowany Most Południowy

Promem Wawer pływać będzie można z Plaży Romantycznej w okolice powstającego mostu. Po zakończeniu rejsów tematycznych będą realizowane wahadłowo – także nawiązujące do tradycji wiślanej przeprawy – krótkie przeprawy promowe łącząc brzegi Wawra i Wilanowa.

Udział w projekcie „Płyń z nurtem historii Dzielnicy Wawer” jest bezpłatny, ponieważ projekt współfinansowany jest ze środków Dzielnicy Wawer m.st.Warszawy.

Prom Wawer łączy dzielnice

Promowa przeprawa pieszo-rowerowa z Wawra do Wilanowa powstała z inicjatywy z-cy burmistrza Wawra Leszka Baraniewskiego i została uruchomiona w dniu 2 lipca 2016 r. Od tamtej pory, Prom Wawer co roku cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Wawra jak i Wilanowa.

Należy pamiętać, że wszystkie inne jednostki pływające na tym odcinku Wisły i pobierające opłaty- nie są związane z Urzędem Dzielnicy Wawer.

Lokalizacja

Wiślana Plaża Romantyczna w dzielnicy Warszawa Wawer, w osiedlu Nadwiśle, w okolicach ulic Romantycznej i Rychnowskiej.

Close
Rozmiar czcionki
Kontrast