Podstawowe informacje

Promowa przeprawa pieszo-rowerowa z Wawra do Wilanowa powstała z inicjatywy z-cy burmistrza Wawra Pana Leszka Baraniewskiego i została uruchomiona w dniu 2 lipca 2016r. Od tego sobotniego przedpołudnia prom cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Wawra jak i Wilanowa. Wisła łączy dzielnice!

LOKALIZACJA

Wawer: Plaża Romantyczna. Wilanów: Plaża Zawady w okolicy ul. Zaściankowej.

CZAS

Rejsy z „Plaży Romantycznej” są realizowane w każdy weekend (sobota-niedziela) w godz. 10 – 18 w miesiącach czerwiec-wrzesień. Przeprawa trwa ok. 3 minut. O równych godzinach prom będzie wyruszał w 20 minutowy, bezpłatny rejs edukacyjny w okolice Plaży Romantycznej, z przewodnikiem, który opowiada uczestnikom o wawerskiej przyrodzie i ciekawostkach związanych z Wisłą.

Prom wypływa z Portu Czerniakowskiego w soboty i niedziele o 8:00. Można popłynąć na Plażę Romantyczną. Zbiórka w Porcie obok bosmanatu: ul. Solec 8, lewy brzeg, 511 km Wisły, na wysokości Mostu Łazienkowskiego. Kontakt i rezerwacje na taki rejs: rejsy@wislawarszawie.org lub ewentualnie przez FB: https://www.facebook.com/wislawarszawiefundacja/

OPŁATY

Przeprawa jest darmowa. Informujemy, że wszelkie jednostki, które będą pobierać od Państwa opłaty nie są związane z Urzędem Dzielnicy Wawer!

CO MOŻNA ZABRAĆ NA PROM?

Zabrać możemy m.in. rower, plecak, psa lub inne zwierzątko oraz dobry humor

ILE OSÓB ZABIERA PROM?

Prom mieści 10 osób.

JEDNOSTKA

Prom pieszo-rowerowy „Inna bajka” Fundacji Wisła Warszawie

FACEBOOK

https://www.facebook.com/promwawer/

https://www.facebook.com/wislawarszawiefundacja/

https://www.facebook.com/InnaBajkaRejsy/

PYTANIA I ODPOWIEDZI —–> http://plazaromantyczna.pl/prom-faq/

 

Lokalizacja

Wiślana Plaża Romantyczna położona jest w dzielnicy Warszawa Wawer, w osiedlu Nadwiśle, w okolicach ulic Romantycznej i Rychnowskiej.

Rozmiar czcionki
Kontrast