Otwarcie przeprawy promowej

Promowa przeprawa pieszo-rowerowa z Wawra do Wilanowa z Plaży Romantycznej powstała z inicjatywy z-cy burmistrza Wawra Pana Leszka Baraniewskiego i została uruchomiona w dniu 2 lipca 2016r. Od tego sobotniego przedpołudnia prom cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Wawra jak i Wilanowa. Wisła łączy dzielnice!

Wraz z plażowiczami w pierwszą podróż wyruszył zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Leszek Baraniewski. Na wilanowskim brzegu został przywitany przez Iwonę Maciąg, wicedyrektor Wilanowskiego Centrum Kultury.

Kolejne rejsy z „Romantycznej Plaży” będą realizowana w każdy weekend (sobota-niedziela) w godz. 11 – 18 do końca sierpnia z wawerskiego i wilanowskiego brzegu w okolicach Zawad i plaży Wilanów. Przeprawa jest bezpłatna, powstała z inicjatywy władz dzielnicy Wawer, realizowana jest przez warszawskiego Pełnomocnika ds. Zagospodarowania Brzegów Wisły.

Urokliwy zakątek brzegu wawerskiej Wisły w okolicach ul Romantycznej i Rychnowskiej został w tym roku zrewitalizowany przez dzielnicę wspólnie z Zarządem Mienia m.st. Warszawy. Teren został uporządkowany, nawieziono świeży piach, ustawiono ruszt, przygotowano pełnowymiarowe boisko do siatkówki. Niedługo pojawią się kolejne atrakcje.

LOKALIZACJA

Wawer: Plaża Romantyczna. Wilanów: Plaża Zawady w okolicy ul. Zaściankowej.

CZAS

Rejsy z „Plaży Romantycznej” są realizowane w każdy weekend (sobota-niedziela) w godz. 11 – 18 w miesiącach lipiec-sierpień. Przeprawa trwa ok. 3 minut.

OPŁATY

Przeprawa jest darmowa.

CO MOŻNA ZABRAĆ NA PROM?

Zabrać możemy m.in. rower, plecak, psa lub inne zwierzątko oraz dobry humor 🙂

Close
Rozmiar czcionki
Kontrast